ایتالیا

درباره کشور

پایتخت : رم
وسعت : حدود 301 هزار کیلومتر مربع
جمیعت : حدود 61 میلیون نفر
زبان رسمی : ایتالیایی
پول رایج : یورو
کد تلفن : 0039
شهرهای مهم : فلورانس، میلان، رم، ونیز
موقعیت و وسعت :
ایتالیا کشوری در جنوب اروپا است. این کشور از شبه ‌جزیره ایتالیا و دو جزیره سیسیل و ساردینا در دریای مدیترانه تشکیل شده ‌است. نکته جالب در مورد نقشه کشور ایتالیا این است که نقشه این کشور شبیه چکمه می باشد.
جغرافیا :
ایتالیا در جنوب اروپا قرار دارد. این کشور مساحتی به اندازه تقریباً یک پنجم ایران دارد. این کشور مرز مشترک با کشورهای اتریش، فرانسه، واتیکان (واتیکان در داخل شهر رم پایتخت ایتالیا قرار دارد)، سان مارینو (کشور سان مارینو در شمال ایتالیا و در دل ایالت امیلیا رومانیا قرار دارد)، اسلوونی و سوئیس دارد.
بلندترین نقطه ایتالیا کوه مونته بیانکو با ارتفاع 748،4 متر از سطح دریا و کمترین ارتفاع آن دریای مدیترانه ‌است.
کوههای آلپ مرزی طبیعی میان ایتالیا و کشور های همسایه غرب و شمال را تشکیل می دهد.
در جایی که کوه ها و تپه ‌های دامنه کوه ها به هم می ‌رسد، رشته ‌ای از دریاچه‌ ها وجود دارد که شامل دریاچه‌ های مابوده و لوگانو و کومو می باشد.
دره حاصلخیز پو، میان تپه‌ های دامنه کوه های آلپ در شمال، تپه‌ های دامنه کوه های آپنین در جنوب، کوه های آلپ در غرب و دریای آدریاتیک در شرق جای دارد.
ارتفاعات باریک آلپ لیگوریایی، کوه های مریتایم آلپ را به کوه های آپنین متصل می‌ کند. کوه های آپنین مانند ستون فقرات در کل طول شبه جزیره ایتالیا امتداد دارد.
زمین های پست ساحلی اندک و نسبتاً محدود است ولی شامل آبگیر آرنو در توسکانا، آبگیر تیبر در اطراف رم، زمین های پست کامپانیا در اطراف ناپل و جلگه ‌هایی در امتداد خلیج تارانتو و در پولیا پاشنه ایتالیا می‌ باشد.
دو جزیره بزرگ ایتالیا، ساردینا و سیسیل هر دو غالباً کوهستانی است. بیشتر خاک ایتالیا از نظر زمین شناختی نا پایدار است و در معرض زمین لرزه قرار دارد. این کشور چهار آتش فشان فعال دارد از آن جمله اتنا در سیسیل و وزوو نزدیک ناپل.
ادیان و مذاهب :
حاکمیت و اکثریت با مسیحیت کاتولیک است، ولی پروتستان ‌ها، یهودی ‌ها و مسلمانان (که اکثراً مهاجر هستند) نیز در این کشور زندگی می ‌کنند. 87 درصد جمعیت ایتالیا مسیحی کاتولیک هستند.

ایتالیا، کشوری در جنوب مرکزی اروپا، که شبه جزیره‌ای را اشغال می‌کند که در اعماق دریای مدیترانه قرار دارد. ایتالیا شامل برخی از متنوع ترین و دیدنی ترین مناظر روی زمین بوده است و اغلب به عنوان کشوری به شکل چکمه توصیف می شود. در بالای عریض آن کوه های آلپ قرار دارند که در میان ناهموارترین کوه های جهان هستند. مرتفع ترین نقاط ایتالیا در امتداد مونته روزا، که قله در سوئیس، و در امتداد مون بلان، که در فرانسه قله است، قرار دارد. کوه‌های آلپ غربی مشرف به چشم‌اندازی از دریاچه‌های آلپ و دره‌های حکاکی‌شده با یخچال است که تا رودخانه پو و پیمونت کشیده شده‌اند. توسکانی، در جنوب منطقه سیسالپین، شاید شناخته شده ترین منطقه این کشور باشد. از رشته کوه های آلپ مرکزی، که در طول کشور امتداد می یابد، رشته کوه بلند آپنین تابش می کند که در نزدیکی رم گسترده می شود و تقریباً تمام عرض شبه جزیره ایتالیا را پوشش می دهد. در جنوب رم، آپنین ها باریک هستند و دو دشت ساحلی وسیع، یکی رو به دریای تیرنین و دیگری رو به دریای آدریاتیک است. بخش اعظم زنجیره آپنین پایینی نزدیک به بیابان است و میزبان طیف گسترده ای از گونه هایی است که به ندرت در سایر نقاط اروپای غربی دیده می شود، مانند گراز وحشی، گرگ، خرس و خرس. آپنین جنوبی نیز از نظر تکتونیکی ناپایدار است، با چندین آتشفشان فعال، از جمله وزوویوس، که هر از گاهی خاکستر و بخار را در بالای ناپل و خلیج پراکنده جزیره آن به هوا می‌ریزد. در انتهای کشور، در دریای مدیترانه، جزایر سیسیل و ساردینیا قرار دارند.
اقتصاد :
امروزه ایتالیا کشوری توسعه یافته است و جزو هشت کشور صنعتی محسوب می شود. از جمله مهم ‌ترین صنایع کشور می‌ توان به صنایع فلز کاری، ماشین‌ آلات، شیمیایی، وسائط نقلیه، مواد غذایی و مشروبات، منسوجات و البسه، هواپیما سازی، کشتی‌ سازی، پتروشیمی، الکتریکی، اتمی و جنگ ‌افزار اشاره نمود. گندم، جو، سیب‌ زمینی، چغندر قند، سیب، ذرت، برنج، انگور، ماهی، گاو و خوک نیز مهم ترین محصولات کشاورزی و دامپروری این کشور را تشکیل می ‌دهند.
وضیعت آب و هوایی :
آب و هوای ایتالیا مدیترانه ‌ای است. در شمال به دلیل و جود رشته‌ کوه آلپ سرد، در جنوب خشک و در کل کشوری تقریباً گرم است.
جاذبه های گردشگری :
پله های اسپانیایی، کلیسای سانتا ماریا ماجیوری، پارک و باغ ویلای بورقیس، موزه ملی رم، واتیکان، میدان گلادیاتورها، معبد پانتئون، کلیسای سنت پیتر، تپه پالاتینو، میدان ونزیا، فواره تروی، میدان باربرینی، قلعه سنت آنجلو، پل ريالتو، فواره قایق قدیمی، بنای کولیزیوم، پيازا سان ماركو، کلیسای سان مارکوس، گالری ویتوریو امانوئلا، موزه فلورانس، کلیسای ایل دامو، کلیسای سانتا ماریا، کلیسای سانتا ماریا دل گرازی، کاستلو فورزسکو، پل مشهور پونته وكيوو شهر فلورانس، مناطق روستايي توسكانيا، شهر قرون وسطايي سان جيمينيانو، صخره هاي ساحلي جزيره كاپرائيا، برج پیزا.

مشخصات کشور

قاره: اروپا
پایتخت: روم
زبان رسمی: ایتالیایی
جمعیت: ۵۹ میلیون نفر
واحد پول: یورو
ولتاژ: ۲۲۰-۲۴۰ ولت

اطلاعات

پیش شماره تلفن: ۳۹+
جهت رانندگی: راست
:

موقعیت

اطلاعات ویزا

مشخصات کلی وقت سفارت ایتالیا

نحوه تعیین وقت آنلاین
کارگزاری «‌ویزامتریک»
زمان تعیین وقت 10 تا 15 روز کاری (با توجه به نوع ویزا)
وقت فوری ندارد
وقت VIP دارد
مصاحبه ندارد
روزهای کاری سفارت یک‌شنبه تا پنج‌شنبه

راهنمای اخذ وقت سفارت ایتالیا از سایت کنسولگری

برای دریافت وقت از سایت نوبت دهی سفارت ایتالیا نگران نباشید! پرتال وقت سفارت هر هفته یکبار باز می‌شود که شما بتوانید وقت خود را رزرو کنید. نکته ناراحت کننده ماجرا اینجاست که هنگام باز شدن همه وقت‌ها ظرف چند دقیقه پر می‌شوند و شما باید دوباره منتظر باز شدن سایت سفارت ایتالیا بمانید!؟

 وقت سفارت ایتالیا از سایت کارگزاری ویزامتریک

با مراجعه به سایت کارگزاری ویزامتریکمی توانید وقت خود را رزرو نمایید. در حال حاضر سایت کارگزاری ویزامتریک به دلیل اینکه تازه شروع به فعالیت کرده است می‌تواند مسیر آسان‌تری برای رزرو نوبت سفارت ایتالیا در ایران باشد. رزرو نوبت از سایت ویزامتریک این امکان را به شما می‌دهد که علاوه بر خدمات VIP از خدماتی نظیر وقت اختصاصی و PRIME نیز  استفاده کنید.

هزینه وقت سفارت ایتالیا

کارگزاری ویزامتریک برای رزرو وقت سفارت توریستی ایتالیا مبلغ 1,500,000 تومان، ویزای ملی 1,400,000 تومان و تأیید و تصدیق مدارک 1,100,000 تومان دریافت می‌کند. البته این مبالغ بعد از حضور شما در دفتر کارگزاری به حسابتان عودت داده می‌شود. هزینه خدمات‌دهی ویزامتریک 30 یورو می باشد که این هزینه به شما بازگردانده نمی‌شود.

 • در صورت تمایل کارشناسان آریارمنه می‌تواند برای شما در کمترین زمان ممکن وقت سفارت شینگن رزرو کند. برای آگاهی از هزینه رزرو نوبت سفارت ایتالیا توریستی یا تجاری با آریارمنه ما در تماس باشید.

مدارک وقت سفارت ایتالیا

در روز وقت سفارت تعیین شده باید علاوه بر ترجمه ، اصل تمامی مدارک مورد نیاز درخواست ویزای ایتالیا را  همراه داشته باشید. در صورتی که مدارکتان ناقص باشد و شما اصرار به ارسال پرونده نمایید، کارمند ویزامتریک با پر کردن فرم نقصی مدارک، پرونده را به سفارت ایتالیا ارسال خواهد کرد.

 1.  فرم درخواست ویزای ایتالیا: فرم درخواست ویزای ایتالیا، کارشناسان سفرهای آریارمنه برای متقاضی تکمیل می‌شود.
 2.  پرینت نوبت سفارت ایتالیا  توسط سفرهای آریارمنه، به متقاضی اعطا می‌شود.
 3. پاسپورت متقاضی باید ۷ ماه اعتبار و حداقل دو صفحه خالی داشته باشد.
 4. دو قطعه عکس ۳x۴ و عکس‌ها با پس زمینه سفید، بدون روتوش، در مدت زمانی کمتر از ۶ ماه گرفته شده باشد.
 5.  رزرو بلیط هواپیما و واچر هتل: رزرو بلیط هواپیما و واچر هتل، در تاریخ زمانی مورد نظر مسافر توسط کارشناسان آریارمنه صادر می‌شود.
 6. ترجمه اصل و ترجمه کلیه مدارک شخصی مسافر : اصل و ترجمه کلیه مدارک درخواستی سفارت ایتالیا، که این مدارک برای هر ویزا مختلف می باشد.
 7.  بیمه مسافرتی با توجه به مدت اقامت و تاریخ ورود و خروج به کشور ایتالیا، توسط آریارمنه اعطا می‌شود.

شرایط اخذ ویزای توریستی ایتالیا

کمترین  میزان ریجکتی ویزا را در بین ویزاهای شینگن، کشور ایتالیا  دارد. اما شما باید برای اخذ ویزای ایتالیا، شرایط اعلام شده از سوی سفارت کشور ایتالیا را داشته باشید. شرایط اخذ ویزای توریستی ایتالیا عبارتند از:

۱. تاریخچه سفری مناسب: متقاضی ویزای توریستی ایتالیا، قبل از ارائه درخواست برای اخذ ویزا، حتما باید یک و یا چند سفر خارجی داشته باشد. منظور از سفر خارجی، سفر به کشور‌های اتحادیه اروپا نیست و شما می‌توانید با چند سفر به کشور های اطراف ایران، درخواست خود را برای ویزای ایتالیا توریستی به سفارت این کشور ارسال کنید.

۲. تمکن مالی مناسب: مانده حساب متقاضیان ویزای توریستی ایتالیا، برای ارائه تمکن مالی، باید حداقل 200 میلیون تومان باشد لازم به ذکر است د که تمکن مالی باید به یورو صادر شود با این حال مبلغ گفته شده بر اساس تجربیات کارشناسان آریارمنه می‌باشد.

۳. گردش حساب: گردش حساب ۳ ماه برای ویزای توریستی ایتالیا لازم می باشد . در گردش حساب، به مبالغ ورودی و خروجی حساب توجه نمی‌گردد و فقط تعداد تراکنشات مد نظر است. لطفا عنایت بفرمایید که به هیچ عنوان تمکن مالی و گردش حساب غیر واقعی به سفارت ایتالیا ارائه نگردد. چرا که تمامی مدارک مالی در سفارت این کشور استعلام قابل استعلام می باشد.

مدارک لازم برای ویزای توریستی ایتالیا

مدارک ویزای توریستی ایتالیا، توسط دارالترجمه رسمی به زبان انگلیسی ترجمه می شود و برای ویزای ایتالیا توریستی، هیچ نیازی به تائید مدارک توسط دادگستری و وزارت امور خارجه نیست. مدارک ویزای توریستی ایتالیا به شرح ذیل است :

 1. پاسپورت متقاضی با حداقل ۷ ماه اعتبار و دو صفحه خالی
 2. کلیه پاسپورت های قبلی متقاضی به همراه ویزا های اخذ شده
 3. فرم تکمیل شده درخواست ویزای توریستی ایتالیا
 4. یک قطعه عکس
 5. ترجمه و اصل کلیه اسناد ملکی
 6. ترجمه و اصل گواهی اشتغال به کار
 7. ترجمه و اصل سوابق بیمه تامین اجتماعی
 8. پرینت برگه وقت سفارت
 9. رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما به همراه واچر هتل
 10. ارائه دعوت نامه (در صورت وجود)
 11. بیمه مسافرتی تا سقف 30 هزار یورو (اعتبار بیمه حداقل باید ۳ روز بیشتر از تعداد روزهای سفر باشد.)

هزینه ویزای توریستی ایتالیا

هزینه ویزای توریستی ایتالیا در سفرهای آریارمنه شامل رزرو وقت سفارت ایتالیا، بیمه مسافراتی، پر کرده فرم درخواست ویزای شینگن به همراه رزرو بلیط رفت و برگشت و واچر هتل می باشد. عنایت بفرمایید که هزینه ویزای توریستی ایتالیا می‌تواند بر اساس نوع وقت سفارتی (وقت سفارت معمولی یا پرمیوم ایتالیا) که رزرو می‌کنید تغییر نماید.

 • برای اطلاع از آخرین هزینه اخذ ویزای توریستی ایتالیا توسط آریارمنه با کارشناسان ما تماس بگیرید.