رزرو هتل عربستان

عربستان سعودی

درباره کشور

عربستان سعودی، پادشاهی خشک و کم جمعیت خاورمیانه می باشد. این کشور توسط خاندان سعود اداره می شود که در قرن هجدهم با جنبش سختگیر و محافظه کار اسلامی وهابی وارد اتحاد شد. محمد بن سلمان، ولیعهد مقتدر، حاکم واقعی  این کشور است که به نمایندگی از پدر سالخورده خود ملک سلمان عمل می کند.
عربستان سعودی با وسعت بیشتر  در شمال و مرکز شبه جزیره عربستان، کشوری جوان است که وارث تاریخی غنی می باشد. این کشور در ارتفاعات غربی آن، در امتداد دریای سرخ، قرار دارد.
حجاز  مهد اسلام و مقدس ترین شهرهای آن مکه و مدینه می باشند. در قلب جغرافیایی این کشور، منطقه‌ای به نام نجد («بلند») وجود دارد، منطقه‌ای خشک و وسیع که تا زمان‌های اخیر توسط قبایل عشایری سکونت داشت. در شرق، در امتداد خلیج فارس، میادین نفتی فراوان این کشور قرار دارد که از دهه 1960، عربستان سعودی را مترادف با ثروت نفت کرده است. این سه عنصر - مذهب، قبیله گرایی و ثروت ناگفته - به تاریخ بعدی این کشور دامن زدند.
 با ظهور خاندان سعود (آل سعود) - یک گروه نجدی که نام کشور از آن نام برده می شود ، در نهایت تثبیت قدرت در این شکور در اوایل قرن بیستم رخ داد و عربستان سعودی ویژگی های یک کشور مدرن را به خود گرفت. موفقیت خاندان سعود به دلیل ایدئولوژی محرک وهابیت بود، شکلی سختگیرانه از اسلام که توسط رهبران اولیه خانواده پذیرفته شد و به اصول و مرام دولتی تبدیل شد. این محافظه کاری عمیق مذهبی با یک قبیله گرایی فراگیر همراه بوده است و در آن گروه های خانوادگی رقیب ، برای منابع و موقعیت به رقابت می پردازند و این مسئله اغلب درک جامعه سعودی را برای خارجی ها دشوار کرده است. ثروت عظیم نفتی این کشور باعث سرمایه گذاری عظیم و سریع در زیرساخت های عربستان سعودی شده است. بسیاری از شهروندان از این رشد منتفع شده‌اند، اما از سبک‌های تجملاتی برای فرزندان خاندان حاکم نیز حمایت کرده‌اند، و محافظه‌کاران مذهبی و لیبرال دموکرات‌ها هم خانواده را به هدر دادن و سوء استفاده از ثروت کشور متهم کرده‌اند. علاوه بر این، نارضایتی مدنی پس از جنگ خلیج فارس (1990-1991) به دلیل روابط نزدیک این کشور با غرب افزایش یافت که نماد آن استقرار نیروهای آمریکایی در عربستان سعودی تا سال 2005  از نمونه های آن بود.

 

مشخصات کشور

قاره: آسیا
پایتخت: ریاض
زبان رسمی: عربی
جمعیت: ۳۶۰۰۰۰۰۰
واحد پول: ریال
ولتاژ: ۲۲۰

اطلاعات

دین: اسلام

شهرهای مهم

موقعیت

قیمت ویزا: ۱۷۰۰ درهم

اطلاعات ویزا

 ویزای عربستان  به صورت الکترونیکی می باشد و شرکت خدمات مسافرت هوایی و گردشگری آریارمنه یکی از متخصصین در اخذ ویزای این کشور می باشد.

با اخذ ویزای عربستان می توان به سراسر خاک این کشور سفر کرد و بازدید توریستی و سیاحتی از شهرهایی مانند ریاض (پایتخت این کشور)، جده، مکه، مدینه، قطیف و سایر شهر ها داشت.

مدارک لازم جهت اخذ روادید :

  1.  اسکن پاسپورت متقاضی با بالاترین کیفیت و داشتن ۷ ماه اعتبار از روز پرواز
  2.  اسکن یک قطعه عکس پرسنلی جدید با بالاترین کیفیت می باشد.

جهت اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.